Ako riadiť europrojekty v MS Projecte

Europrojekty, nočná mora a príležitosť súčasne :-). Máte skúsenosti pri využívaní Microsoft Project pri plánovaní a riadení europrojektov? Europrojekty majú veľa špecifík, ktoré vychádzajú z potreby dodržiavania osobitnej metodiky. To spôsobuje nemalé problémy. Vo verziách MS Project 2007 a starších sa europrojekty nedali ľahko riadiť. Veľa úkonov bolo potrebných vykonávať cez MS Excel. Niekedy bol MS Project dokonca nepoužiteľný. Neexistovali funkcie, ktoré užívateľ hľadal. Vo verziách 2010/13/16 je však hneď niekoľko funkcií, ktoré sú celkom skvelé. Umožňujú skutočne riadiť projekt v MS Project.

Napríklad časový plán sa pôvodne plánoval takto:

casovy-plan-projektu-word

Dnes je možné časový plán využívať jednoduchšie. Aktivity, ktoré potrebujete vykazovať pre príslušný Riadiaci orgán označíme ako úlohy pre Ručné plánovanie a zvyšné úlohy budeme plánovať v režime Automatického plánovania.

Dnes môžeme plánovať napríklad takto:
02_rezervy

Získame tak veľmi elegantné riešenie, ktoré nám umožní kombinovať potreby príslušného Radiaceho orgánu s našimi potrebami. Navyše máme možnosť riadiť „časovú rezervu úlohy“ voči sumárnej úlohe.  A to je naša výhoda.

 

Peter Lojdl, MBA
certifikovaný projektový manažér IPMA C
Článok bol publikovaný v roku 2013 na www.projektoveriadenie.sk

Páči sa Vám náš článok? Zdieľajte ho medzi svojimi kolegami a priateľmi!

Share on :

Potrebujete pomoc?
Máte problém s ktorým neviete pohnúť? Práve pre Vás je tu služba
Pýtajte sa lektora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *