Novinky v MS Project 2013

Program Microsoft Project 2013 je na trhu už nejaký ten čas. Až teraz si však nachádza širšie uplatnenie u našich zákazníkov. Je to asi prirodzené, že najprv si počkáme na odladenie chýb a až potom sa púšťame do používania novinky. Na základe našich skúseností z používania SW zo školení Microsoft Project Vám prinášame pár užitočných informácií o novinkách vo verzii 2013.

Dizajn

Novinkou oproti verzii 2010 (a aj 2007) je určite dizajn. Zmenila sa grafika pásu kariet. Tiež došlo k zmenám v rámci zobrazovania úloh v Ganttovom diagrame.

 

Automatické a manuálne plánovanie

Už od verzie 2010 je možné používať manuálne plánovanie úloh. Takže úlohy už nie sú len  plánované ASAP (čo najskôr) a ALAP (čo najneskôr). Ale dajú sa pekne posúvať v čase myškou.

 

1_manualne_naplanovana_uloha


1_manualne_naplanovana_uloha_2

Zostavy

Asi najzaujímavejšia novinka vo verzii 2013 sú zostavy. Pomáhajú získavať prehľad v grafickej podobe. Takže aj chcete graficky zobraziť napríklad rast nákladov v projekte už nemusíte robiť export do MS Excel.

2_zostava_financny_tok

 

Pojem zdroj a prostriedok

Toto ma teda sklamalo. V slovenskej verzii MS Project 2010 sa začal namiesto pojmu Zdroje používať pojem Prostriedky. Bolo to v súlade s metodológiou IPMA a chápal som to ako zjednotenie pojmov. Pojem zdroj sa v IPMA používa ako označenie „pôvodu“ prostriedku. Vo verzii 2013 sa vraciame k pojmu Zdroje. Inak sa veľa nemení. Funkcionalita zostáva stabilne kvalitná.

Časová os

Je novinka od verzie 2010. Vo verzii 2013 sa zmenila len málo. Určite vítam možnosť zobrazovať si takto dôležité úlohy a termíny. Všetko je na očiach a na jednom mieste. Navyše je možnosť skopírovať si celú časovú os ako obrázok a poslať ju emailom. Kvalita takto získaného obrázku je skutočne vysoká.

3_casova-os-1024x173

Nové šablóny

Toto je asi najzaujímavejšia zmena vo verzii 2013. Určite hneď po naštartovaní programu vyskúšajte vytvorenie projektu cez šablónu Začíname alebo cez šablónu .Vytvorenie rozpočtu.

 

1_nove_sablony

 

3_vytvorenie_rozpoctu

Verziu MS Project 2013 určite odporúčam!

 

Páči sa Vám náš článok? Zdieľajte ho medzi svojimi kolegami a priateľmi!

Share on :

Potrebujete pomoc?
Máte problém s ktorým neviete pohnúť? Práve pre Vás je tu služba
Pýtajte sa lektora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *